Sulyok Eszter és Juhász Ágoston FM a Junior U-20 Magyar Bajnokság győztesei

by Admin
2 perc

Budapesten a Magyar Sakk Szövetség versenytermében került megrendezésre a Junior U-20 Magyar Bajnokság 2024.03.11-03.19. között.

A verseny résztvevői a Magyar Sakk Szövetség által meghívott versenyzők voltak, külön leány és külön fiú mezőny 10-10 fővel.

A verseny lebonyolítása 9 fordulós körmérkőzéses formában, 90 perc/40 lépés+ 30 perc, valamint 30 mp/lépés bónusz játékidővel.

A verseny főbírója IA Horváth Csaba Nemzetközi versenybíró, helyettese pedig IA Csonkics Tünde Nemzetközi versenybíró volt.

Sajnálatos, hogy a leányoknál betegség miatt ketten nem tudták végigjátszani a versenyt, Buri Petra Zsuzsanna a 3. forduló követően, míg Tóth Lili a 6. forduló után volt kénytelen visszalépni a versenyből.

A leányoknál:

-a verseny győztese Sulyok Eszter a VIADUKT Sport Nonprofit Kft. ifjúsági versenyzője lett.

A fotó korábbi felvétel, forrás: Ajka galéria 2020. Sakkmező

A 2. helyen Tóth Nikoletta WFM az ASE Paks versenyzője végzett, míg a 3. helyet Juhász Judit WFM a Tapolcai VSE versenyzője, az MTK vendégjátékosa szerezte meg.

A fiúknál:

-a verseny győztese Juhász Ágoston FIDE Mester a Magyar Testgyakorlók Köre ifjúsági játékosa lett.

A fotó korábbi felvétel, forrás: Ajka galéria 2023. Sakkmező

2. helyen Bodrogi Bendegúz FM az ASE Paks versenyzője végzett, míg a 3. helyet Palczert Mátyás FM a Tuxera Aquaprofit Nagykanizsai Sakk-Klub versenyzője szerezte meg.

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk a győzteseknek és a helyezést elérőknek is!

További, részletes eredmények az alábbi linkeken érhetők el.