Keszhelyi Spartacus 2009-2010
 
 
 
 
Navigáció!
 
 
 
 
   
 
 
29. NEMZETKÖZI SAKKVERSENY
DR. HÉVÍZI LÁSZLÓ EMLÉKVERSENY
2010. augusztus 21.-28.
 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
 
 
   
Beszámoló!
 
Beszámoló
KESZTHELY VÁROS 2010. évi 
EGYÉNI SAKKBAJNOKSÁGÁRÓL
 
Keszthely Város 2010. évi Egyéni Sakkbajnoksága 2010. június 5-én, szombaton Keszthely Város Napja rendezvénysorozathoz kapcsolódva került megrendezésre, a Helikon Kastélymúzeum Fehér tükörtermében.
 A szervezők a verseny céljaként az alábbiakat tűzték ki:
- minél nagyobb tömegek sportolásba történő bevonása,
- a fiatalok szabadidejének hasznossá tétele,
- a sakkjáték népszerűsítése,
- versenylehetőség biztosítása a Keszthelyen és térségében élő, sakkszerető gyermekek és felnőttek részére,
- valamint „Keszthely Város 2010. évi Egyéni Sakkbajnoka” cím elnyerése. 
             
A versenyt a házigazda, s egyben a verseny fővédnöke Dr. Czoma László a Helikon Kastélymúzeum igazgatója által tartott ünnepélyes megnyitó előzte meg, amelyen a versenyzőkön, hozzátartozókon és a nézőkön kívül, többek között részt vett Zemankovics Ferenc Keszthely Város Önkormányzat képviselője, a Jogi- és Ügyrendi Bizottság elnöke, valamint a szponzorok részéről Farkas Attila a Bajnokok Boltja tulajdonos-üzletvezetője és Czövek Imre a Hévízi Takarékszövetkezet elnöke is.
Az ünnepélyes megnyitó keretén belül a Sportkör vezetése által került köszöntésre: Pintérné Kovács Márta a Keszthelyi Spartacus Sportkör kiváló sakkversenyzője, női nemzetközi mester, korábban ötszörös Magyar Bajnok, valamint Ifjúsági Világ- és Európabajnoki ezüst és bronzérem tulajdonosa, aki a két hete befejeződött Magyar Női Sakkbajnokság döntőjén eredményesen szerepelve a 8. helyen végzett,valamint:
Dr. Czoma László a Helikon Kastélymúzeum igazgatója, aki a közelmúltban rangos Állami kitüntetést vehetett át, az elmúlt negyedszázados kiemelkedő szakmai munkáját Forster Gyula díjjal ismerték el.
Az ünnepélyes megnyitót követően elkezdődött a küzdelem, amelyben Keszthely és térségében élő sakksportot kedvelő felnőttek és gyermekek mérték össze tudásukat, a bajnoki címért és a minél előkelőbb helyezésekért, az értékes díjakért.
 
A verseny lebonyolítása 9 fordulós svájci rendszerben történt, számítógépes párosítással, Misetáné Burján Anita versenybíráskodása mellett.
A reggel 9 órától délután 16 óráig tartó versenyen számos színvonalas játszmát valamint több fiatal kibontakozó tehetségét láthatta, csodálhatta a nézőközönség.
A verseny befejezését követően a díjakat Dr. Czoma László a Helikon Kastélymúzeum igazgatója nyújtotta át a győzteseknek és helyezetteknek.
A győztesek a bajnoki cím mellé egy kupát, míg a további helyezettek tárgyjutalmat vehettek át.
 A versenyt a végig kiemelkedő teljesítményt nyújtó Horváth Imre, a Keszthelyi Spartacus versenyzője nyerte meg 7,5 ponttal, és így ő   lett Keszthely Város 2010. évi Sakkbajnoka, aki így meg tudta ismételni tavalyi elsőségét, ugyanis Keszthely Város 2009. évi Sakkbajnoka is ő lett.
 
A további sorrend:  
2. Lukács László 6,5 pont (Zalakaros),
3. Horváth Lajos 6,5 pont (Keszthely),
4. Esze Jenő 6,0 pont (Zalaszentgrót),
5. Rózsa Péter 6,0 pont (Keszthely),
6. Vass Csaba 5,0 pont (Zalaszentgrót),
7. Tar István 5,0 pont (Zalaszentgrót),
8. Suszter Zoltán 5,0 pont (Keszthely).
 
   Keszthely Város 2010. évi Női Sakkbajnoka
Pintérné Kovács Márta lett 6,5 ponttal, aki a versenyben Horváth Imre mögött a 2. helyen végzett, de mivel különdíjak is kiosztásra kerültek és nem fordulhatott elő díjhalmozódás, ezért csak egy díjat vehetett át.
 
A női mezőnyben került díjazásra:
2. Hegyvári Brigitta (Keszthely).
 
Keszthely Város 2010. évi Senior I. Sakkbajnoka
Babits András (Keszthely) lett.   
 
A további díjazottak:  
2. Kóta István (Balatonberény),
3. Szalai István (Keszthely),
4. Török Gábor (Zalavár),
5. Enyingi Ferenc (Keszthely).
 
   Keszthely Város 2010. évi Senior II. Sakkbajnoka
Czövek Imre (Hévíz).   
 
A további díjazottak:  
2. Bézsenyi Ferenc (Keszthely),
3. Tóth Ferenc (Keszthely).
  
      Keszthely Város 2010. évi Ifjúsági Sakkbajnoka
Miseta Nóra (Balatonlelle),
itt a további sorrend:  
2. Szabó Dániel (Zalakaros),
3. Parragi István (Zalaegerszeg),
4. Balla Gergő (Cserszegtomaj),
5. Kláminger Bence (Keszthely).
  
      Keszthely Város 2010. évi  Serdülő Sakkbajnoka
Tóth Dániel (Kéthely),                       
további sorrend:  
2. Kóbor Krisztián (Zalakaros),
3. Hegedüs András (Keszthely),
4. Hegedüs Botond (Keszthely),
5. Nyakas Levente (Keszthely).
    
 Keszthely Város 2010. évi Gyermek Sakkbajnoka
Kláminger Bálint (Keszthely),
további sorrend:  
2. Csinyát Dominik (Zalakaros),
3. Tóth Gábor Kristóf (Cserszegtomaj),
4. Szabó Attila Gábor (Keszthely),
5. Varga Áron (Cserszegtomaj),
6. Németh Zsombor (Cserszegtomaj).
    
       Keszthely Város 2010. évi Óvodás Sakkbajnoka 
Salamon Zsigmond (Keszthely).
      
 Keszthely Város 2010. évi Amatőr Sakkbajnoka 
Csuri László (Hévíz).  
                               
A díjak és különdíjak átadását követően Dr. Czoma László a Helikon Kastélymúzeum igazgatója bezárta a versenyt.
Összegezve elmondható, hogy a verseny elérte a szervezők által kitűzött célokat, és rendkívül impozáns környezetben, jó hangulatú verseny zajlott le, amely méltó módon kapcsolódott Keszthely Város Napja rendezvénysorozatához, s emelte annak rangját, színvonalát, s amelyről mindenki kellemes emlékekkel távozhatott.
                                                              
Keszthely, 2010. június 7.                                                                                                                                                                                                                 Doroszlai Erik
   
   
Végeredmény!
Ranking after round 9 of Keszthely város sakkbajnoksága
No.  PNo.  Name                                         Score             WP    SB     PS    rat.  TPR  W-We
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.    1  Horváth Imre                                  7.5       50.0  40.75  36.0  2280  -   0   
2.    4  Pintérné Kovács Márta                      6.5       52.0  37.00  34.5  2139  -   0   
3.  14  Lukács László                                  6.5       45.5  33.50  29.0  1843  -   0   
4.  11  Horváth Lajos                                  6.5       45.0  30.25  29.5  1909  -   0   
5.   10  Esze Jeno                                      6.0       54.0  35.25  34.0  1922  -   0   
6.   25  Csuri László                                    6.0       52.0  32.00  31.0  0000  -   0   
7.     3  Babits András                                 6.0       50.0  30.50  33.0  2186  -   0   
8.     6  Kóta István                                    6.0       49.5  30.00  33.0  2046  -   0   
9.     2  Rózsa Péter                                    6.0       47.5  29.50  34.0  2212  -   0   
10.     7  Hegyvári Brigitta                            6.0       43.5  26.50  29.5  1942  -   0   
11.   19  Czövek Imre                                  6.0       40.5  22.00  27.0  1740  -   0   
12.   32  Miseta Nóra                                  5.0       48.5  25.50  29.5  0000  -   0   
13.     8  Bézsenyi Ferenc                            5.0       48.0  23.25  29.5  1928  -   0   
14.   18  Szalai István                                 5.0       44.5  22.00  27.5  1759  -   0   
15.   16  Vass Csaba                                   5.0       43.5  21.50  28.5  1807  -   0   
16.   22  Tar István                                    5.0       42.0  20.00  22.0  1579  -   0   
17.   39  Tóth Dániel                                   5.0       42.0  18.50  28.5  0000  -   0   
18.     9  Suszter Zoltán                              5.0       38.5  19.00  22.0  1923  -   0   
19.   17  Török Gábor                                  4.5       46.0  19.50  25.0  1789  -   0   
20.   38  Szabó Dániel                                 4.5       44.5  21.25  20.5  0000  -   0   
21.   12  Enyingi Ferenc                               4.5       41.5  16.00  23.0  1856  -   0   
22.     5  Dr Horváth János                           4.5       40.5  16.75  22.5  2091  -   0   
23.   15  Lorincz Lázsló                                4.5       39.0  16.50  24.5  1818  -   0   
24.   21  Csányi József                                4.5       36.5  13.75  20.0  1612  -   0   
25.   31  Kóbor Krisztián                              4.5       35.0  13.25  16.5  0000  -   0   
26.   35  Parragi István                               4.0       48.0  20.00  24.0  0000  -   0   
27.   40  Tóth Ferenc                                 4.0       42.0  17.00  22.0  0000  -   0   
28.   30  Kláminger Bálint                             4.0       39.5  12.50  17.0  0000  -   0   
29.   20  Varga Attila                                  4.0       38.5  14.50  23.5  1725  -   0   
30.   24  Csinyát Dominik                             4.0       36.5  10.50  17.0  0000  -   0   
31.   27  Hegedus András                            4.0       35.0   9.50  14.0  0000  -   0   
32.   23  Balla Gergo                                   3.5       36.0   9.75  18.0  0000  -   0   
33.   26  Görcsi Olivér                                 3.5       35.0  10.00  16.5  0000  -   0   
34.   28  Hegedus Botond                            3.5       32.5   8.25  14.5  0000  -   0   
35.   13  Doroszlai Erik                                3.0       32.5   9.50  15.5  1850  -   0   
36.   29  Kláminger Bence                            3.0       32.0   8.00  15.0  0000  -   0   
37.   41  Tóth Gábor Kristóf                         3.0       32.0   6.00  16.0  0000  -   0   
38.   37  Szabó Attila Gábor                         3.0       28.0   5.00  10.0  0000  -   0   
39.   33  Nyakas Levente                             2.5       28.5   4.00   8.5  0000  -   0   
40.   42  Varga Áron                                   2.0       30.5   3.50  13.0  0000  -   0   
41.  36  Salamon Zsigmond                          2.0       26.5   2.50   6.0  0000  -   0   
42.   34  Németh Zsombor                           0.5        28.5   1.50   4.5  0000  -   0  
 
 
   
 
   
 
 
II.Keszthelyi Géniusz TEHETSÉGKUTATÓ Gyermek és Ifjúsági Sakkverseny!
 
Csoportok végeredményei!
 
 
 
 
 
Videók!
 
Get Adobe Flash player
 
Képek!
 
Get Adobe Flash player
 
 
   
 
 
II. HELIKON KUPA
Újévi Keszthelyi Sakkverseny
 
 
 
 
   
 
 
IM MEMORIAM
DR. HÉVÍZI LÁSZLÓ
1922 - 2010
 
 
 
 
 
 
   
 
 
IM MEMORIAM DR. GYULAI LÁSZLÓ
 
1939 - 2009
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
   
 
I.Keszthelyi Géniusz 
Gyermek és Ifjúsági Sakkverseny
 
 
 
 
 
A verseny rendezője: Keszthelyi Spartacus Sportkör Sakkszakosztálya
8360 Keszthely, Zsidi  u. 39. 
 
A verseny célja:
- tehetséges gyermekek és fiatalok felkutatása, felkarolása ,
- a gyermekek és a fiatalok szabadidejének hasznossá tétele,
- a sakkjáték népszerűsítése,
- versenylehetőség biztosítása a Keszthelyen és térségében élő, sakkszerető 
  gyermekek és fiatalok részére. 
 
A verseny időpontja: 2009.november 21. (szombat, 9:00-16:30)
 
A verseny helye:        Goldmark Károly Művelődési Központ Nagyterme                   
                                    8360 Keszthely, Kossuth Lajos utca 28.
 
Lebonyolítás: 7 fordulós svájci rendszer, számítógépes párosítással.
 
Játékidő: fordulónként és játékosonként 25-25 perc összes játékidő, lépésszám ellenőrzés nélkül.
 
A verseny főbírója: Misetáné Burján Anita versenybíró.
 
A verseny csoportjai:
1.)Általános iskola 1.-4. osztályosok,
2.)Általános iskola 5.-8. osztályosok,
3.)Középiskola 1.-4. osztályosok.
 
Díjkategóriák:
1.)   10 év alattiak,
2.)   10-12 év közöttiek,
3.)   12-14 év közöttiek,
4.)   14-16 év közöttiek,
5.)   16-18 év közöttiek. 
 
Díjazás:
1.)   Az I.-III. helyezettek érem és oklevél,
2.)   IV. - VI. helyezettek oklevél és tárgyjutalom.
Mindegyik kategóriában lányok és fiúk külön kerülnek díjazásra.
Díjhalmozódás nincs, mindenki a saját kategóriájában kerül díjazásra és csak egy díjat kaphat.
 
 
 
Holtversenyek eldöntése: 
1.)Buchholz-értékelés,
2.)Berger-Sonneborn-értékelés,
3.)progresszív pontszámítás.
 
 
A nevezés határideje: 2009.november 14. 16:00
 
Nevezési díj: 300.- Ft/fő.
 
Nevezési cím információ: Doroszlai Erik  8360 Keszthely, Zsidi u. 39., tel: 20/981-6121,  e-mail: dorosz64@gmail.com
 
A nevezésekben kérjük megadni:
-        név,
-        születési idő,
-        KOMIR, vagy FIDE azonosítószám és értékszám,
-        iskolai évfolyam száma.
 
Versenyprogram:
 
8:55-ig                 Regisztráció
9:00                 Ünnepélyes megnyitó
9:10-10:00        I. forduló
10:10-11:00        II. forduló
11:10-12:00        III. forduló
12:10-13:00        IV. forduló
13:10-14:00        V. forduló
14:10-15:00        VI. forduló
15:10-16:00        VII. forduló
16:30                  Eredményhirdetés
 
 
Egyéb:
-        A verseny a FIDE Rapid versenyszabályok szerint kerül lebonyolításra.
-        Felmerülő vitás kérdések esetén óvást a versenybírónál írásban lehet tenni, az adott                   forduló befejezését követő 2 percben, 5 000 Ft óvási díj egyidejű befizetésével.
-        A versenybíró döntése ellen óvásnak helye nincs.
 
 
A versenyszervező a változtatás jogát fenntartja!